Yaşam Tarzı

A. Lange & Söhne Lange 1

Evrenin en iyi saatleri genellikle Cenevre’den gelirken, hassas mühendisliğin temel olarak ulusal bir eğlence olduğu Almanya, Glashütte’deki kalbi ile kendi zengin saatçilik endüstrisine sahiptir. Sakson kasabasının itibarı büyük ölçüde 1845’te “fabrikasının” kapılarını açan Ferdinand Adolph Lange tarafından yönlendirildi ve burada fakir bölge nüfusunun büyük bir kısmını istihdam ederken aynı zamanda kasabanın Belediye Başkanı olarak da görev yapıyordu.

Belkide Dünyanın En iyi Saatlerin Birisi

Lange ile  sadece cep saatleri üretimi üzerinde duruldu, bir sanayi kurulması ve Erzgebirge tepeler küçük bir kasaba için bir isim yapma, oğulları için şirket geçmeden önce, kim denir…A. Lange & Söhne. Almanya, birleşik bir devlet İmparatorluğu oluşturmak için birleştikçe, ekonomik bir patlama tüm hızıyla devam ediyordu. Bu, A. Lange & Söhne’nin işleri bir sonraki seviyeye taşımasına ve Alman İmparatorluğu’nun üst sınıfı için daha süslü ve karmaşık saatler üretmesine izin verdi. İyi zamanlar daha derin cepler anlamına gelir ve daha derin cepler daha yaratıcı mekanik kavramlar anlamına gelir-bu da saatçilik zanaatının ilerlemesi anlamına gelir.

Şirket, önümüzdeki birkaç on yılı, 20. yüzyılda askeri sözleşmeler (Alman Donanması için deniz kronometreleri, pilotlar için büyük boy parçalar) toplayarak karmaşık saatler alanında yenilikler yaparak geçirdi. Ana üretim tesisi, İkinci Dünya Savaşının son gecesinde bombalandı ve A. Lange & Söhne hikayesini yaklaşık yarım yüzyıl boyunca çığır açan bir durma noktasına getirdi.

Yeni Modelin tanıtılmasından bu yana A. Lange & Söhne, Lange 1 ile yeni el yara hareketlerinin tanıtılmasından, “bal altın ” adı verilen bir şey de dahil olmak üzere en yeni kasa malzemelerinin geliştirilmesine kadar çok sayıda deney yaptı.”Parlak eller, rakamlar ve yarı saydam bir kadranla donatılmış hiper-modern Lange 1 lümen ile birlikte tour billon donanımlı varyantları kullanıma sundular. Başka bir deyişle: Lange 1 sevgili olabilir, ancak şirket ileriye doğru itmeyi bırakmaya hazır değil.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı