Eğitim

Baykuş Hafıza Teknikleriyle Hafıza Nasıl Geliştirilir?

Fark yaratan bir hafıza ve zihin gelişimine sahip olmak ve daha başarılı olabilmek için sınırları zorlamak önemli bir karardır. Doğuştan gelen yeteneklerimizi görmezden gelirsek, Baykuş Teknikleri Eğitimi ile potansiyeli ne olursa olsun her insan aşağıda bahsettiğimiz şeyi yaparak hafızasını geliştirebilir. Baykuş hafıza teknikleri, hafıza geliştirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Baykuş Hafıza Teknikleri programını hiç sıkılmadan kolayca kullanabilirsiniz.

  1. Motivasyon geliştirme: Bir şeyi öğrenme veya hatırlama konusunda güçlü bir arzunuz yoksa muhtemelen gerçekleşmesini sağlayamazsınız. Kendinizi motive etmenin bir yolunu bulursanız, öğrenmek ve hatırlamak için daha az zaman harcayabilirsiniz.
  2. Hafıza becerilerinizi geliştirmek için sürekli alıştırma: Tüm beceriler gibi, hafıza becerilerini güçlendirmek için sürekli uygulama yapılmalıdır. Uzmanlar, bulmacalar, bulmacalar, anagramlar, masa oyunları (scrabble, monopoly, önemsiz takip vb.) gibi egzersizler yapmayı tavsiye ediyor. Sürekli olarak materyaller üzerinde çalışmak hafızanızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Birçok araştırma sonucu, sürekli uygulamanın bilgi ve materyalleri hafızada tutmaya yardımcı olduğunu göstermektedir.
  3. Hatırlama yeteneğinize güvenin: Kendinizden şüphe duymak kaygıya neden olur ve anksiyete hafızadaki bilgileri hatırlama yeteneğinizi engeller. Uzmanların önerdiği gibi, rahatlatıcı egzersizler hatırlama yeteneğinizi önemli ölçüde artırır.
  4. Dikkat dağınıklığını en aza indirin: Bazı insanlar sınavlara çalışırken müzik dinlese de, birçok kişi dış etkenleri öğrenme ve hatırlamanın önündeki engeller olarak görür. Herhangi bir şey hatırlamaya çalışmadan önce sessiz bir ortam oluşturmaya çalışın. baykushafizateknikleri.com

5.Odaklanma: Ayrıntılara dikkat etmek, sizi çevreleyen duygulara ve olayla ilgili diğer faktörlere odaklanmak, hatırlamanızı kolaylaştırır.

  1. Daha önce öğrendiklerinizle yeni öğrendikleriniz arasında bağlantı kurun: Uzun zamandır bildiklerinizi yeni öğrendiklerinizle birleştirmek, öğrendiklerinizi hatırlamanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Hatırlamak istediğiniz konuyu diğer insanlarla tartışın, üzerine düşünün ve bildiklerinizle ilgili olarak onun hakkında yazın.
  2. Zihinsel imgeler kullanın: Zihinsel imgeler bellekten bilgi hatırlamada mükemmel çalışır. İstediğiniz zaman hatırlamak için aktivitelerin, şeylerin, insanların, kelimelerin zihinsel fotoğraflarını kullanabilirsiniz. Hatırlamak istediğiniz veya onunla uğraştığınız şeyin resmini hayal edin. Örneğin, soyadı bardak olan birini hatırlamak için bir bardak tuttuğunuzu veya bir bardağa baktığınızı hayal edebilirsiniz.
  3. Hatırlatma ipuçlarını kullanın: Hatırlatma ipuçları, daha kolay hatırlamanız için etkili bir araçtır. Görsel hatırlatıcıları kullanmanın bir yolu, alışkanlıkları ve kalıpları kullanmaktır.

9.Hatırladığınız olayları zihninizin çarpıtma olasılığına karşı dikkatli olun: Bazen insanlar geçmiş olayları kendilerine veya geçmiş kararlarına göre “yeniden yazabilir”. Bu sorunlara karşı korunmak, bunların üstesinden gelmenize yardımcı olabilir.www.baykushafizateknikleri.com

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
drmustafaacar.com