cratosslot bodrum escort
Gezi Rehberi

Prag Gezilecek Yerler

23Bir dönem şehir yöneticilerinin Fransa’nın başkenti Paris’e benzemesi için büyük çaba sarf ettikleri Prag, Orta Avrupa’nın en romantik kenti olarak anılıyor. Tarihi dokusu ile ilgi uyandıran Çek Cumhuriyeti başkenti, ayrıca sanatsal anlamda da zenginliğe sahip bir şehir. Mimarisi ve atmosferiyle konuklarını adeta zaman yolculuğuna çıkaran kentte gezmeye nereden başlayacağınıza, hazırlamış olduğum Prag gezilecek yerler listesine bakarak kolayca karar verebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti‘nin en büyük şehri ve başkenti olan Prag, Avrupa’da gezip görmeniz gereken önemli şehirlerden. 2. Dünya Savaşı’ndan neredeyse hiç yara almadan kurtulan Prag için gezginler genellikle 2-3 günlük bir gezi süresi ayırıyor. Bu zaman dilimi şehrin en güzel ve önemli yerlerini görmek için bana göre yeterli. Eğer Prag’da daha uzun süre kalmayı düşünüyorsanız şehrin önemli müzelerinin birçoğunu ziyaret edebilir ya da günübirlik turlara katılarak yakın konumdaki Kutna Hora ve Karvlovy Vary‘i gezebilirsiniz.

Prag Gezilecek Yerler Listesi

Prag gezilecek yerler haritası
Prag gezilecek yerler yazısı boyunca tanıttığım tüm yerlerin konumunu Prag haritasında görebilirsiniz. Haritayı Google Maps’te açmak için tıklayın.

Prag gezilecek yerler yazısı boyunca tanıtacağım tüm yerlerin konum bilgilerini, Google Maps’te hazırladığım harita aracılığıyla kolayca öğrenebilirsiniz. Bu haritayı kullanarak seyahat öncesinde güzel bir planlama yapabilir, hatta Prag’da cep telefonunuzdan internete girecekseniz bu haritayı kullanarak gezi noktalarının konumlarına rahatça ulaşabilirsiniz. Son olarak eğer Prag’da dolu dolu bir tatil geçirmeyi planlıyorsanız şehrin indirim kartı Prague Card‘ın sağladığı avantajlara da göz atabilirsiniz.

1. Eski Şehir Meydanı

Eski Şehir Meydanı Prag

Prag gezilecek yerler listenizi oluşturmaya, kentin görülmeye değer pek çok tarihi yapısını barındıran Eski Şehir Meydanı’nı ilk sıraya koyarak başlayabilirsiniz. Prag’ın sene boyunca en çok ilgi gören noktası konumundaki meydan, Orta Çağ boyunca pazar alanı olarak kullanılmış. Astronomik Saat ve Eski Belediye Sarayı, Tyn Kilisesi, Kinsky Sarayı, Jan Hus Anıtı ile Aziz Niklaus Kilisesi, halk yanlısı Jan Zelivsky ve İmparator Matthias’a karşı gelen 27 liderin idamlarının gerçekleştirilmesi gibi ülke tarihi için önemli olaylara sahne olan alanda görmenizi tavsiye edeceğim yapıların başında geliyor.

2. Astronomik Saat ve Eski Belediye Sarayı

Prag gezilecek yerler blog Astronomik Saat

1918’de Çekoslovak Devleti’nin bağımsızlığının ilan edildiği, ülkenin demokratik cumhuriyet haline geldiği 1989’daki Kadife Devrim’in merkezinde yer almış Eski Belediye Sarayı, ilk olarak 1338 yılında inşa edilmiş. Bodrum katında Romanesk ve Gotik tarzdaki yaşam bölümlerine yer verilmiş yönetim binasının şu anki halini almasıysa 1905-1910 yılları arasındaki çalışmalar sonucunda gerçekleşmiş. 15. yüzyıldan kalma işlemeleri, eski meclis salonu, Çıkma Pencere Şapeli gibi bölümlerini görmeden ayrılmamanızı önereceğim yapının en ilgi çekici bölümünü ise 14. yüzyılda yapıya eklenen kulesi ve üzerindeki astronomik saat oluşturuyor. Saat başlarında ortaya çıkan figürün dansıyla meydandaki pek çok gezginin etrafında toplanmasına yol açtığı saat 3 kısımdan oluşuyor. Ölümü, aç gözlülüğü, sefayı, kibiri sembolize eden 4 heykel ilk kısmını oluştururken, ikinci kısmında ise zamanı ve güneş ile ayın hareketlerini gösteren mekanizma yer alıyor. Saatin son ve en yeni bölümü ise günün tarihi ile birlikte burçları gösteriyor.

 • Adres: Staroměstské náměstí 1, 110 00 Praha
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
 • Giriş Ücreti: 250 CZK

3. Prag Kalesi

Prag gezilecek yerler Prag Kalesi

45 hektarlık alana yayılan ve içerisinde tarihi saraylar, ofisler, askeri yapılar, bahçeler, dini yapılar barındıran arazisi sayesinde dünyanın en büyüklerinden birisi olarak anılan Prag Kalesi, Premysl Hanedanı tarafından 9. yüzyılda inşa ettirilmiş. Geçmişte Bohemya Krallığı’nın ve Kutsal Roma Germen İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olarak kullanılan gösterişli yapının bir bölümü, günümüzde Çekya Cumhurbaşkanı’na tahsis edilmiş. Bu nedenle ziyaretçilerin güvenlik kontrolünden geçerek giriş yapabildikleri kalenin içerisindeki Aziz Vitus Katedrali, Eski Kraliyet Sarayı, Altın Yol, Yaz Bahçeleri ile Beyaz Kule hem tarihi önemleri hem de mimari güzellikleri nedeniyle görülmeyi hak ediyor. Kale aynı zamanda Astronomik Saat ile birlikte kent manzarasının izlenebileceği en ideal noktalardan.

4. Aziz Vitus Katedrali

Prag gezilecek yerler blog Aziz Vitus Katedrali

Ülke yönetimini devralan kral ve kraliçelerin taç giyme törenlerine sahne olmuş, bazılarının ebedi istirahatgahı konumundaki Aziz Vitus Katedrali, 1344 yılında inşa edilmeye başlanmış. Yaklaşık 600 yılda tamamlanabilen katedral Neo-Gotik ağırlıklı olmak üzere Rönesans ve Barok tarzları kullanılarak inşa edilmiş. Çek ressam Alfons Mucha’nın vitray süslemelerini yaptığı dini yapının içerisinde kraliyet mezarlarının yanı sıra Aziz Vaclac Şapeli ve “Soylu Frederick’in Uçuşu” isimli ahşap malzemeden üretilmiş pano büyük ilgi görüyor. Batı cephesindeki oluklar, payandalar, koro bölümü ve altın taş kapıdaki tonozlar katedralde görülmeye değer diğer kısımlar.

5. Charles Köprüsü (Karl Köprüsü)

Charles Köprüsü Prag

Eski Kent’ten kaleye gitmek için kullanabileceğiniz yol üzerinde yer alan 516 metre uzunluğundaki Charles Köprüsü, mimari ayrıntıları sayesinde kente gelen gezginlerin hazırladıkları Prag gezilecek yerler listelerinin vazgeçilmezi konumunda. 1342’de yaşanan sel felaketi sırasında ağır hasar gören Judith Köprüsü’nün yerine yapı, IV. Charles’ın emriyle 1357-1402 yılları arasında inşa edilmiş. Yapılmasını emreden hükümdarın adıyla anılmaya 1870’de başlanan köprünün her iki yakasında savunma amaçlı kuleler bulunuyor. Ayrıca üzerinde Hz İsa’nın yanı sıra aziz ve azizelerin betimlendiği 30 heykel yer alıyor. 1683’ten 1928’e kadarki süreçte yerleştirilen bu heykeller içerisinde en büyük ilgiyi Nepomuklu Aziz John’u tasvir eden çekiyor.

 • Adres: Karlův most, 110 00 Praha 1

6. Wenceslas Meydanı (Vaclav Meydanı)

Prag'da görülecek yerler Wenceslas Meydanı

Şu anki görünümüne 19. yüzyılda ulaşan Wenceslas Meydanı, etrafını saran lüks mağazalar, restoranlar ve eğlence mekânları sayesinde günümüzde Prag’ın en popüler yerleri arasında sayılıyor. Orta Çağ’da at pazarına ev sahipliği yapan meydan, 1969’da Jan Palach’ın kendisini yakması ve komünist rejimin yıkılmasına neden olan Kadife Devrim gibi ülke tarihi için önemli pek çok politik olayın merkezinde yer almış. Alanın çevresinde görülmeye değe yapılar arasında Ulusal Müze, Palaca Koruna ve Fransisken Bahçeleri yer alıyor. Ayrıca adını aldığı Aziz Vaclav’ın 1912 yılında dikilen heykeli başta olmak üzere irili ufaklı çok sayıda sanat eserini de meydanı ziyaret ettiğinizde görebilirsiniz.

7. Petrin Tepesi ve Gözlem Kulesi

Prag gezilecek yerler Petrin Tepesi Kulesi

15. yüzyılda üzüm bağları ile ünlenen Petrin Tepesi, 1825 yılında halka açılmış. Her yıl 1 Mayıs’ta Pagan ritüelleri ile ilgili kutlamaların gerçekleştirildiği 300 metre rakımlı tepeye yerel halk ve gezginler hem temiz havası hem de manzarası nedeniyle gelmeyi tercih ediyor. 1891 yılında hizmete alının füniküler aracılığıyla ulaşabileceğiniz yükseltinin üzerinde Aynalar Labirenti, Strahov Stadyumu,  Açlık Duvarı, Karel Hynench Macha Heykeli ve Aziz Laurentius Kilisesi gibi görülmeye değer yapı ve eserler bulunuyor. Tabi ziyaret edilecek birçok yeri barındıran tepeyi manzara izlemek için gelenlerin ilgisini daha çok Petrin Tepesi Gözlem Kulesi çekiyor. 1891 yılında Yıl Dönümü Sergisi için inşa edilen 60 metre yüksekliğindeki yapı, Eyfel Kulesi örnek alınarak tasarlanmış. Üst kısmına çıkmak için spiral şeklindeki 299 basamaklı merdiveni aşmak gerekiyor. Ancak seyir alanından görülen kentin enfes manzarası, bu zahmete fazlasıyla değiyor.

 • Adres: Petřínské sady 633, 118 00 Praha 1-Malá Strana
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-22.00
 • Giriş Ücreti: 120 CZK

8. Dans Eden Ev

Dans Eden Ev Prag

Ünlü dans çifti Fred ve Ginger’ın adıyla da anılan Dans Eden Ev, 1945 yılında Amerikan ordusu tarafından gerçekleştirilen hava saldırısı sırasında yıkılan eski bir yapının yerine 1992-1996 yılları arasında inşa edilmiş. 1992 arsasını alan Hollanda menşei sigorta firması Nationale Nederlanden’in tasarımı için Vlado Milunic ile Frank Gehry’i görevlendirdiği Vltava Nehri kıyısındaki evin dış yüzeyi cam ağırlıklı kısmı kadını, diğer tarafı ise erkeği temsil ediyor. Özgün tasarımı sayesinde kente gelen gezginleri kendisine çeken binanın içerisinde günümüzde bir otel, sanat galerisi ve restoran faaliyet gösteriyor. İşletmeler yönelik ofislerin de bulunduğu yapıdaki restoranın terası, manzara izlemek için oldukça ideal.

 • Adres: Jiráskovo náměstí 1981/6, 120 00 Praha 2

9. Josefov – Eski Yahudi Mahallesi

Çek Cumhuriyeti Prag Josefov

Yerleşimin ilk olarak 13. yüzyılda başladığı düşünülen Eski Yahudi Mahallesi ya da diğer adıyla Josefov, Eski Kent ile Vltava Nehri arasında yer alıyor. Bölgenin büyük kısmı, 1893-1913 yılları arasında gerçekleştirilen ve Prag’ı Paris’e benzer hale getirmeyi amaçlayan çalışmalar sırasında yıkıldığı için eski hali hakkında kimsenin fikri bulunmuyor. Ancak bu olumsuz duruma rağmen mahalle, geride kalan yapıları sayesinde 500 yıl boyunca duvarları içerisinde yaşamış Yahudi topluluğu ile ilgili eşsiz bilgiler edinilmesine yardımcı oluyor. Prag’da Yahudiler’e ait eski yerleşime geldiğinizde ziyarete Bohemyalı Azize Agnes Manastırı’ndan başlayabilirsiniz. Ardından bölgedeki 6 sinagogu gezip, turunuzu Avrupa’nın en eski ve en büyük Yahudi mezarlığından noktalayabilirsiniz.

10. Mala Strana (Lesser Town)

Çek Cumhuriyeti Prag Mala Strana

Geçmişte daha çok Alman ve İtalyan kökenli vatandaşların yaşadığı Mala Strana, Prag Kalesi’nin bulunduğu tepenin eteklerine 1257 yılında Bohemya Kralı II. Ottokar’ın emriyle kurulmuş. Sınırları içerisinde yer alan tarihi yapıları görmek için Prag gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz yerleşim bölgesi, 14. yüzyılın ikinci yarısında Kutsal Roma İmparatoru IV. Charles’ın isteği doğrultusunda genişletilerek günümüzdeki sınırlarına ulaşmış. İlk başlarda yerleşim alanındaki yapıların büyük çoğunluğu Barok mimariden izler taşısalar da 1541’deki yangın felaketinden sonra Küçük Kasaba’ya Rönesans stili hâkim olmuş. Eski ve Yeni Şehir bölgelerine nazaran daha sakin yapıya sahip bölgede ziyaret edebileceğiniz yapıların başında Aziz Niklaus Kilisesi ve Wallenstein Sarayı geliyor.

11. Aziz Niklaus Kilisesi

Prag'da gezilecek yerler Aziz Niklaus Kilisesi

Şehir manzarasını izlemek için yeşil renkli kubbesine çıkabileceğiniz Mala Strana’daki Aziz Niklaus Kilisesi, 1703-1752 yıllar arasında inşa edilmiş. Fresklerini Frantisek Xavier Palco ile Jan Lukas Kracker’in yaptığı kilisenin önünde ve içerisinde yer alan heykellerinin büyük kısmı Ignac Frantisek Platzer tarafından yaratılmış. Dış süslemelerinde Johann Hennevogel’in imzasının olduğu dini yapı, piyanosunu Wolfgang Amadeus Mozart Prag’da yaşadığı süre boyunca çalmış. Mozart’ın bu hareketi ile klasik müzik alanında önemli bir merkez haline gelen kilisenin adı aynı zamanda sadece Çek Cumhuriyeti’nin değil tüm Alpler’in en değerli Barok yapısı olarak geçiyor.

 • Adres: Malostranské náměstí 118 00 Praha 1
 • Ziyaret Saatleri: 09.00-17.00
 • Giriş Ücreti: 70 CZK

12. Prag Belediye Sarayı

Prag gezilecek yerler blog Belediye Sarayı

Art Nouveau anlayışına bağlı kalınarak 1906-1912 yılları arasında inşa edilen Prag Belediye Sarayı, 1918’de Çekoslovakya’nın kuruluşunun açıklandığı yer olarak tanınıyor. Bohemya krallarının 1383’ten 1483’e kadarki zaman aralığında kullandıkları kraliyet sarayının alanı üzerinde yükselen yapı inşa edilirken dönemin önde gelen 30 sanatçısı katkıda bulunmuş. Dış cephesi heykellerle süslü belediye sarayında girişte konukları görkemli “Prag’a Bağlılık” mozaiği karşılıyor. Çek Cumhuriyeti’nin en büyük konser salonu Smetana’ya ev sahipliği yapan binanın içerisinde ayrıca bir kafe ve restoran faaliyet gösteriyor.

 • Adres: Náměstí Republiky 5, 111 21 Praha
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-19.00
 • Giriş Ücreti: 290 CZK
 • Web: obecni-dum.cz/en/

13. Tyn Kilisesi (Church of Our Lady before Tyn)

Prag'da gezilmesi gereken yerler Tyn Kilisesi

Yapım süreci 14. yüzyılın ortasında başlayıp 16. yüzyılın ilk yıllarında tamamlanan Tyn Kilisesi, Âdem ve Havva adlarını taşıyan 80 metre yüksekliğindeki ikiz kuleleri ve Gotik dış mimarisiyle kentin en görkemli yapılarından biri olarak gösteriliyor. Piyanosu Prag’da dini yapılarda kullanılanların en eskisi olan kilisenin büyükçe bir Rokoko stilli sunağın ve Danimarkalı Astronom Tycho Brahe’nin mezarının bulunduğu iç kısmında ise Barok mimariden izler taşıyor. Yıl içerisinde belirli aralıklarla müzik organizasyonlarının düzenlendiği dini yapıya giriş ön tarafında bulunan aynı adlı okul üzerinden yapılıyor.

 • Adres: Staroměstské nám. 110 00 Staré Město Praha
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-17.00

14. John Lennon Duvarı

Prag'da gezilecek yerler John Lennon Duvarı

Fransız Büyükelçiliği’nin çaprazında yer alan meydana bakan duvar, 1980’de John Lennon’ın öldürülmesinin ardından Praglı gençler tarafından yapılan resimler sayesinde adeta bir anıta dönüşmüş. Komünist rejimin ülkeye hâkim olduğu dönemlerde gizli polisin periyodik olarak temizlediği John Lennon Duvarı, her defasında politik resimler ve Beatles’ın şarkı sözleriyle yeniden doldurulmuş. 1989’dan sonra hava şartları ve çizilen diğer grafitiler nedeniyle sanatçıya ait resimden geriye sadece gözleri kalsa da sonrasında buraya gelen turistlerin katkısıyla duvar kısa sürede yeniden Lennon’ın ve barış mesajlarının ön planda olduğu bir yer haline gelmiş.

 • Adres: Velkopřevorské náměstí, 100 00 Praha 1

15. Prag Ulusal Müze

Prag gezilecek yerler Ulusal Müze

Faaliyet gösterdiği tarihi binası 1880’li yıllarda Josef Schulz tarafından tasarlanan Ulusal Müze, ülkenin kültürel, sanatsal ve bilimsel geçmişi hakkında detaylı bilgiler barındıran geniş koleksiyonu nedeniyle gezginler tarafından Prag gezilecek yerler listelerine dâhil ediliyor. Yenileme çalışmalarından dolayı şu an kapalı durumda olan binasının 2018 yılı içerisinde tekrardan açılması planlanan müzede sergilenen eserlerin arkeoloji temalı olanlarının büyük kısmı Vinohradská 1, 110 00 Praha 1 adresinde yer alan yeni binaya taşınmış durumda. Kültürel tesiste ülkenin geçmişine dair kaynakların yanı sıra ayrıca Çek bilim insanlarının, yazarların, sanatçıların büst ve heykellerini de görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 • Adres: Václavské nám. 68, 115 79 Praha 1
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
 • Giriş Ücreti: 250 CZK

16. Prag Ulusal Tiyatro

Prag'da nereler görülmeli Ulusal Tiyatro

Varlığıyla ülkenin bağımsızlığının ve dilinin sembolü olması amaçlanan Prag Ulusal Tiyatro, kapılarını sanatseverlere ilk olarak 1881 yılında açmış. Ancak ülke genelinde toplanan bağışlarla inşa edilebilen gösterişli yapı açıldığı sene meydana gelen yangında ağır hasar alınca, zorunlu olarak 2 yıllık meşakkatli bir yeniden yapım sürecine alınmış. Kentin çeşitli yerlerinde yeni binaların inşa edilmesi sonucunda tamamen sembolik hale gelen yapının tarihi boyunca pek çok klasik opera gösteriminin yanı sıra çeşitli bale performansları da Prag seyircisinin beğenisine sunulmuş. Yapıyı gezmek ve hakkında detaylı bilgi edinmek için ortalama 1 saatte tamamlanan rehberli turlara katılabilirsiniz.

 • Adres: Národní 2, 110 00 Nové Město Praha
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
 • Giriş Ücreti: 200 CZK (Rehberli Tur)
 • Web: narodni-divadlo.cz/en

17. Strahov Manastırı

Prag'da nereler gitmeli Strahov Manastırı

Alanı içerisinde iki kilisenin yanı sıra bir sanat galerisinin ve kütüphanenin bulunduğu Strahov Manastırı, 1140 yılında Aziz Norbert’in başını çektiği bir grup din adamı tarafından kurulmuş. Komünist rejim döneminde kapatılan manastır, devrimin ardından geri dönen keşişler tarafından tekrardan entelektüel ve manevi hayatın merkezi haline getirilmiş. İlk zamanlar ahşap malzeme kullanılarak yapılan çoğu binası önce Romanesk ardından Gotik mimariyle yeniden inşa edilen dini komplekse 1742’deki Fransız bombardımanının ardından Barok stil hâkim olmuş. Yapı grubunun içerisinde kütüphane ve sanat galerisinin dışında bir birahane ile minyatür müzesi faaliyet gösteriyor.

 • Adres: Strahovské nádvoří 1/132, 118 00 Praha 1
 • Ziyaret Saatleri: 09.00-17.00
 • Giriş Ücreti: 120 CZK
 • Web: strahovskyklaster.cz/en/

18. Klementinum

Çek Cumhuriyeti Prag Klementinum

Prag Kalesi’nin ardından kentteki en büyük yapı kompleksi konumundaki Klementinum, İmparator I. Ferdinand’ın 1556’da Prag’a davet ettiği Cizvitler tarafından kurulmuş. Aziz Klement’e adanmış eski manastıra yerleşen topluluk, kentten ayrıldıkları 1773 yılına kadar faaliyetlerini buradan sürdürmüş. Cizvitler’in gidişinden sonraysa yapı kompleksini Prag Üniversitesi ile Ulusal Kütüphane devralmış. Bünyesinde bulunan Aynalı Şapel’de müzik organizasyonlarının düzenlendiği yapı grubunu rehberli turlara katılarak gezerseniz, içerisinde yer alan kiliseler, okullar, gözlemevi ve matbaa hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

 • Adres: Mariánské nám. 5, 110 00 Staré Město Praha
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-18.00
 • Giriş Ücreti: 250 CZK (Rehberli Tur)
 • Web: klementinum.com

19. Barut Kapısı

Barut Kapısı Prag

Hradcany Kalesi’nden Kraliyet Sarayı’na kadar uzanan Kral Yolu’nun başlangıç noktasını oluşturan Barut Kapısı, aslen top yuvası olarak 15. yüzyılın sonlarında Kral Vladislav tarafından inşa ettirilmiş. Ancak 1541 yılında çıkan yangında zarar görünce yeniden inşa edilerek mühimmat deposu ve çan üreticisi Tomas Jaros’un imalathanesi haline gelmiş. Cumhuriyet Meydanı üzerindeki Belediye Binası’na yakın konumda yer alan kule, konumu sayesinde üst kısmına çıkan konuklarına enfes bir kent manzarası sunuyor.

 • Adres: nám. Republiky 5, 110 00 Staré Město Praha
 • Ziyaret Saatleri: 10.00-22.00
 • Giriş Ücreti: 100 CZK

20. Kampa Adası

Prag gezilecek yerler rehberi Kampa Adası

Romantik atmosferi ve doğasıyla Prag gezilecek yerler listesine alınmayı hak eden Kampa Adası, Vltava Nehri’nin Şeytan Deresi adlı kolunda yer alıyor. 15. yüzyıldan kalma oldukça büyük bir değirmenin bulunduğu ada, geçmişte yoğun bir yerleşime ve keten işlemeciliği, çömlekçilik ve çamaşırcılıkla uğraşan nüfusa sahipmiş. Günümüzde yapısı nedeniyle Venedik yakıştırmaları yapılan kara parçası, özellikle yaz aylarında kafa dinlemek ve güneşin tadını çıkartmak isteyenlerle dolup taşıyor.

Prag’da Gezilecek Diğer Yerler

Prag tatilinizde zaman probleminiz yoksa, Prag gezilecek yerler listenize şu yerleri de ekleyebilirsiniz; Prag Hayvanat Bahçesi, Altın Yol, Vysehrad, İspanyol Sinagogu, Ulusal Galeri, Letna Parkı, Zizkov TV Kulesi, Aziz Niklaus Kilisesi, Mucha Müzesi, Franz Kafka Müzesi, Franz Kafka Heykeli, Bohemyalı Azize Agnes Manastırı, Eski Kraliyet Sarayı, Eski Yeni Sinagog, Loreto ve Nerudova Sokağı.

Prag’da Nerede Kalınır?

Prag gezilecek yerler yazısı boyunca Prag’da gezip görülmesi gereken en popüler yerler hakkında detaylı bilgi ve fotoğraflar paylaşmaya çalıştım. Gelelim şehirde konaklama yapılabilecek bölge ve oteller konusuna. Bana göre Prag’da konaklama yapabileceğiniz 3 temel bölge var. Bunlar: Eski Şehir Meydanı ve çevresi (Stare Mesto), Mala Strana ve Yeni Şehir (Nove Mesto).

Prag otelleri, konaklama
4 yıldızlı Hotel UNIC Prague oteli şehrin en popüler tesislerinden bir tanesi. Oteli incelemek için tıklayın.

Prag’da konaklama yapabileceğiniz otel tavsiyelerine gelirsek; eğer şehir merkezine, ekonomik ve temiz bir otelde kalmak isterseniz Eski Şehir Meydanı’na yakın 3 yıldızlı Motel One Prague ile Mala Strana’da yer Hotel Kampa Garden‘a göz atabilirsiniz. Prag’da otel fiyatları diğer Avrupa şehirlerine nazaran daha alt seviyelerde. Bu nedenle tercihinizi 4 yıldızlı bir tesisten yana kullanacaksanız Eski Şehir’deki Hotel UNIC Prague ile Yeni Şehir Bölgesi’ndeki BoHo Prague Hotel oteller bana göre konaklama için güzel seçeneklerden. Eğer seyahatinizde 5 yıldızlı, kaliteli bir tesis tercihinizse şehrin en popüler 5 yıldızlı oteli Grandior Hotel Prague. Yeni Şehir’de yer alan 5 yıldızlı Radisson Blu Alcron Hotel oteli de bir diğer alternatif.

Prag’da konaklama yapabileceğiniz bölgelerle ilgili detaylı bilgileri ve her bütçeye uygun tüm otel tavsiyelerimi Prag’da nerede kalınır başlıklı yazımda okuyabilirsiniz. Prag gezilecek yerler yazısında elimden geldiğince tüm detaylı bilgileri paylaşmaya özen gösterdim. Prag seyahatiniz boyunca yeme içmeden alışverişe, ulaşımdan yapılması gereken şeyler listesine kadar tüm önemli bilgileri Prag gezi rehberi başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz. Prag’da keyifli vakit geçirmenizi dilerim.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

About the author

tigasan

Leave a Comment

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.