cratosslot bodrum escort
Gezi Rehberi

Roma’da Nerede Kalınır? Otel Tavsiyeleri

Eğer yakın bir tarihte İtalya‘nın başkenti Roma‘ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız ama seyahatinizi paket tur satın alarak değil de uçak ve otel biletinizi kendiniz alarak organize edecekseniz aklınıza ilk takılan sorulardan biri doğal olarak “Roma’da nerede kalınır?” sorusu olacaktır. İşte bu yüzden Roma seyahatlerini kendisi organize edeceklere faydalı olması için hazırladığım Roma’da nerede kalınır yazısı boyunca şehirde konaklama yapalabileceğiniz bölgeler hakkında genel bilgileri ve Roma otel tavsiyelerimi bulabilirsiniz. Yazı biraz uzun gelebilir ama mutlaka okuyun. Netteki en kapsamlı Roma’da nerede kalınır yazısı olduğunu iddia ettiğim bu yazı boyunca hem bölgeler hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız hem de her bütçeye göre birbirinden popüler otel tavsiyelerimi göreceksiniz.

Roma‘da konaklayabileceğiniz bölgeler arasında Merkez Tren İstasyonu, Tarihi Kent Merkezi, Monti Bölgesi, Via Veneto Caddesi, Trastevere ve Vatikan çevresi turistler arasında çok meşhurdur ve Roma‘da konaklama deyince akla gelen ilk bölgelerdir.

Daha önceden eğer Roma’yı görme şansınız olduysa az çok şehrin önemli yapılarını, nerede olduklarını ya birbirine olan uzaklıkları konusunda bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Ama Roma’ya ilk kez gidiyorsanız ve şehir hakkında bilginiz yoksa geziden önce başta gezilecek yerler ve konaklama konusunda az çok fikir sahibi olmanız gerekiyor. Şehirde yer alan tüm önemli yerlerle ilgili bilgileri Roma Gezilecek Yerler başlıklı yazımda anlatmıştım, bu yazıda da elimden geldiğince Roma’da nerede kalınır? sorusuna cevapları ve şehirdeki yüksek ziyaretçi puanına sahip, merkezi ve uygun fiyatlı otel tavsiyelerimden bahsedeceğim.

Roma’da nerede kalınır?  Otel Tavsiyeleri

Romada nerede kalınır konum bilgileri
Roma’da nerede kalınır haritası. Büyütmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Roma’da nerede kalınır yazımıza şehirde konaklama yapabileceğiniz bölgeler hakkında bilgiler vererek başlayalım. Dünya’nın en turistik şehirlerinin başında gelen Roma’da toplam 10.000‘in üzerinde tesis var. Bu tesislerin birçoğu şehrin merkezi kabul edilen Roma Merkez Tren İstasyonu (Roma Termini), Roma Tarihi Kent Merkezi (Centro Storico), Kolezyum‘un hemen yanı başındaki Rione I Monti Bölgesi, şehrin en popüler alışveriş caddesi olan Via Veneto Caddesi ve çevresi, Roma’nın en şirin bölgelerinden Trastevere ve Katolikler için büyük öneme sahip Vatikan‘ın çevresinde yer alıyor. Uzatmadan Roma’da nerede kalınır rehberime konaklama yapabileceğiniz bölgeler hakkında detaylı bilgiler vererek devam edelim…

1. Roma Termini (Merkez Tren İstasyonu) Çevresi

Roma'da nerede kalmalı termini
Roma merkez tren istasyonu olan Termini ve çevresi, Roma’da nerede kalınır diye düşünen gezginler için güzel bir bölge.

Roma Termini yani Roma Merkez Tren İstasyonu, Roma’da nerede kalınır rehberimizdeki ilk bölge tavsiyem. Benim de son Roma seyahatimde tercih ettiğim bu bölge Roma’da en çok otelin bulunduğu bölgelerin başında geliyor. Gar yanı olmasından dolayı daha çok ucuz oteller ile adı anılsa da her bütçeye hitap edebilecek yüzlerce otel bu garın çevresinde yer alıyor. Hatta tam merkezdeki 3-4 yıldızlı otellere nazaran bu bölgedeki oteller hem daha kaliteli hem de çok daha ucuz.

Roma Termini çevresinde konaklamanın en büyük avantajı ulaşım konusundaki rahatlık. Şehrin ana tren garı olan bu istasyondan havaalanına ekspres tren seferi yapılıyor. Bunun yanında havaalanından kalkan birçok özel otobüsün merkezdeki son durağı burası. Yani havaalanından geldiğinizde elde bavullarla daracık, taşlık sokaklarda yürümek zorunda kalmadan otelinize kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer Roma’dan sonra benim yaptığım gibi Floransa, Milano ve Venedik gibi İtalya’nın diğer turistik şehirlerine hızlı trenler ile gitmeyi planlıyorsanız trenlerin başlangıç noktası yine bu istasyon.

Bununla birlikte Roma metrosunda 2 hattın kesişiminde yer alan istasyondan metro ile uzaktaki yerlere bile hızla ulaşabilirsiniz. Garın dışından kalkan belediye otobüsleri ise metronun gitmediği yerlere ulaşmak için ideal. Roma’daki üstü açık turistik otobüsler, yani hop on hop off otobüs turlarının başlangıç noktası yine burası. Kısacası Roma Termini çevresinde konakladığınızda havaalanı ulaşımından şehir içi ulaşıma kadar büyük rahatlık yaşarsınız.

Roma Termini ve çevresi, Roma’da nerede kalınır rehberinde tanıttığım bölgelere nazaran biraz daha merkezin kıyısında kalsa da yine de yürüyerek merkeze ulaşmak mümkün. İstasyondan yürüyerek şehrin en önemli gezi noktalarından olan Kolezyum‘a ve Trevi (Aşk) Çeşmesi‘ne 15-20 dakikada gitmeniz mümkün. Yürümek istemezseniz direkt metroyu kullanabilirsiniz. Termini çevresinde otel dışında birçok restoran, kafe var. Roma gezilecek yerler listemizdeki önemli kiliselerden Santa Maria Maggiore de yine bu bölgeye yakın bir konumda yer alıyor.

Bu bölgenin en çok eleştirilen yönlerinden biri ise gece ilerleyen saatlerde gar dışındaki evsizler. İşin aslı son Roma seyahatim öncesinde araştırma yaparken bu bilgiyi okuduğumda tedirgin olmuştum ama seyahatim sırasında boş yere endişelendiğimi fark ettim. Sonuçta Taksim ara sokakları geceleri ne kadar güvenliyse garın dışı de gece yarısından sonra o kadar güvenli. Yani biraz temkinli davranır gece ilerleyen saatlerde ara sokaklarda dolaşmaz, geç kaldığınızda ise taksi vb kullanırsanız hiç bir sıkıntı yaşamazsınız. Bu durum sadece Roma için değil tüm turistik şehirler için de geçerli zaten.

Son olarak eğer bu bölgede konaklayacaksanız ilk etapta Termini’nin batısında kalan tesislere göz atabilirsiniz. Bu bölge hem gezilecek yerlere daha yakın hem de belki bir nebze sizi daha güvende hissettirecektir. Özetle ben son seyahatimde bu bölgede kalmaktan yana hiçbir yan sıkıntı yaşamadım. Aksine ulaşım ağının merkezinde olup, temiz ve kaliteli bir otele daha az para harcamak işime bile geldi.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Hotel Impero, 3★ Hotel Nord Nuova Roma, 4★ Augusta Lucilla Palace, 4★ Hotel Quirinale ve 5★ Boscolo Exedra Roma, Autograph Collection.

2. Tarihi Kent Merkezi (Centro Storico)

Roma'da nerede kalınır Tarihi Kent Merkezi
Centro Storico yani Tarihi Kent Merkezi, Roma’da nerede kalınır rehberimizdeki en dikkat çekici bölgelerden…

Roma’da nerede kalınır rehberimizdeki 2. bölge tavsiyem Centro Storico yani Tarihi Kent Merkezi. Burası aslında Roma gezilecek yerler listemizdeki birçok gezi noktasına da ev sahipliği yapan şehrin tam merkezi. Trevi Çeşmesi, Pantheon, Navona Meydanı ve Campo dei Fiori gibi birçok önemli gezi noktası burada yer alıyor. Kolezyum, Roma Forumu ve İspanyol Merdivenleri ise bölgeye kısa bir yürüme mesafesinde bulunuyor.

Oldukça popüler olan Centro Storico şehrin en güvenli ve lüks bölgesi. Birçok konseptte otelin yer aldığı bu bölge özellikle şehrin tarihi dokusunu en çok yaşamak isteyenlere, otelden dışarıya adım attığı anda kendini dar, Arnavut kaldırımlı şirin sokaklarda bulmak isteyenler için ideal. Gezilecek yerler dışında birçok kaliteli kafe ve restoran, butik gibi yerlerin dışında tarihi binalarla çevrili olan bölgede konaklama fiyatları doğal olarak diğer bölgelere nazaran daha yüksek. Bölgede yer alan oteller lüks olsa da tarz olarak genellikle butik, ufak tesisler.

Bölgenin en büyük dezavantajı ise ulaşım konusu. Bu bölgenin içinde metro durağı bulunmuyor. En yakın metro durakları kuzey sınırında, Spagna çevresinde yer alıyor. Otobüsler de benzer şekilde daha çok ana yollar üzerinde hizmet veriyor. Ama yine de Roma’da nerede kalınır, merkezi ve kaliteli otellerin olduğu, güvenli bir yer olsun diyenlere bu bölgeyi önerebilirim. Zaten gezilecek yerlerin birçoğu birbirine yürüme mesafesinde yer alıyor.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Infinity Hotel, 3★ Hotel Adriano, 4★ Hotel 87 eighty-seven, 4★ Hotel Mozart ve 5★ Hotel Raphael – Relais Châteaux.

3. Rione I Monti Bölgesi

Roma'da nerede kalınır Rione Monti
Rione Monti, Roma’da nerede kalınır diyenler için güzel bir seçenek

Rione I Monti bölgesi Roma’da nerede kalınır, biraz tarihi bölgeye yakın olsun diyenler için önerebileceğim bir yer. Şehrin sembolü olan Kolezyum ve yine Antik Roma’nın önemli eserlerinden Roma Forumu‘nun sağ tarafında kalan bu bölge hem tarihi yapılara hem de metro ve Termini‘ye yakın konumda kalmak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Çevresinde birçok cafe, restoran, butik vb bulunan bölgede konaklayarak hem şehrin tarihi dokusunu hissedebilirsiniz hem de önemli gezi noktalarına yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Princeps Boutique Hotel, 3★ Hotel Apollo, 4★ Rome Times Hotel ve 4★ Hotel Cosmopolita.

4. Via Veneto Caddesi ve Çevresi

Roma'da nerede kalınır Via Veneto

Roma’nın en zarif yerleşim yerlerinden olan Via Veneto ve çevresi Roma’da nerede kalınır diyenler için bir sonraki tavsiyem. Şehir merkezinin kuzeyinde yer alan bu bölge özellikle 4-5 yıldızlı, kaliteli otellere ev sahipliği yapıyor. Roma’nın en popüler ve lüks alışveriş caddelerinden biri olan Via Veneto Caddesi çevresinde yer alan tesisler daha çok yüksek bütçeli oteller ile çevrelenmiş durumda. Villa Borghese, Popolo Meydanı ve İspanyol Merdivenleri gibi şehrin önemli gezi noktalarına yakın konumda yer alan bu bölge benzer şekilde Merkez Tren İstasyonu olan Termini‘ye de çok yakın. Üstelik bu bölgede yer alan metro durakları ile şehir içinde rahatça dolaşmanızda kolaylık sağlıyor. Bölgede birçok kafe, restoran yer alıyor. Roma’da nerede kalınır, hem merkezi hem lüks bir yer olsun diyenler bu bölgedeki otellere göz atabilirler.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Hotel Condotti, 3★ Hotel Alexandra, 4★ Albergo Ottocento, 4★ Hotel Imperiale ve 5★ Ambasciatori Palace Hotel.

5. Trastevere Bölgesi

Roma'da nerede kalınır Trastevere

Roma’da nerede kalınır diyenler için sıradaki tavsiyem Tiber Nehri’nin batı kıyısında yer alan Trastevere bölgesi. Vatikan‘ın güneyinde yer alan bu bölge Roma’da nerede kalınır yazısı boyunca tavsiye ettiğim bölgelere nazaran merkezden biraz daha uzakta yer alıyor. Hareketli gece hayatı ile popüler olan bu bölge şehrin Bohem tarafı olarak da biliniyor. Birçok kafe ve restorana sahip olan bölge Arnavut kaldırımlı dar sokakları, barları ile ünlü.

Bu bölgedeki otel tavsiyem: 3★ BB Hotel Roma Trastevere

6. Vatikan Çevresi

Roma'da nerede kalmalı vatikan

Katolikler için büyük öneme sahip olan Vatikan aslında teorik olarak Dünyanın en küçük şehir devletinden biri. Kendi bayrağı, ordusu ola bu ülke Roma sınırları içerisinde, şehrin batısına yer alıyor. Roma gezilecek yerler rehberimizde üst sıralarda yer verdiğim Aziz Petrus Meydanı ve Bazilikası, Vatikan Müzeleri ile Vatikan Bahçeleri görülmesi gereken önemli yerlerden. Vatikan ufacık bir kara parçası gibi düşünün, içinde konaklama şansınız zaten yok ama buraya yakın konumda bulunan yerleri tercih edebilirsiniz. Her ne kadar Vatikan ve çevresini ben Roma’da nerede kalınır rehberime dahil etsem de şahsen konaklama için tavsiye etmem. Burası şehirdeki gezip görülecek yerlere uzak kalıyor. Burada yer alan önemli yerleri görmek için bir tam gününüzü ayırmanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Ama yine de bu bölgede kalmak isterseniz çevrede birçok kalitede otel bulmanız mümkün.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Best Western Hotel Spring House ve 4★ NH Collection Roma Giustiniano

7. Roma’da Şehir İçi Ulaşım

Roma'da nerede kalınır ulaşım

Roma’da nerede kalınır rehberi boyunca şehirde konaklama yapabileceğiniz  önemli bölgeler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştım. Bölgelerden bahsedip de şehir içi ulaşımdan bahsetmeden geçmek olmaz.

Termini: Üstte de bahsettiğim gibi Termini yani merkez istasyon şehir ulaşımın kalbi. Havaalanı bağlantıları, diğer İtalyan şehirlerine tren seferleri buradan yapılıyor. Metronun kesişim yeri, hop on hop off otobüslerin başlangıç noktası.

Metro: Diğer Avrupa şehirleri kadar gelişmiş olmasa da Roma’da da ufak bir metro hattı var. Metro merkezde maalesef gezilecek yerlerin yakınından çok geçmiyor. Eğer metroyu sık kullanacaksanız Termini, Kolezyum, Spagna gibi duraklara yakın bölgeleri tercih edebilirsiniz.

Otobüs: Metronun gitmediği yerlere ulaşmanın en kolay yolu belediye otobüslerini kullanmak. Özellikle yurt dışında cep telefonunuz ile internete girecekseniz harita uygulamalarını kullanarak bulunduğunuz yerden gitmek istediğiniz yerlere hangi otobüslerin gittiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Bunlar dışında Roma ulaşımında; hop on hop off (turistik üstü açık) otobüsler, taksiler, tramvaylar sıkça kullanılıyor.

Roma Otel Fiyatları ve Rezervasyon

Roma'da nerede kalınır rezervasyon

Fiyatlar: Roma yıl boyunca milyonlarca ziyaretçiyi ağırlasa da otel fiyatları bana göre Paris, Amsterdam ve Barselona gibi diğer turistik şehirlere nazaran çok daha makul seviyelerde. Tabi otellerin gecelik oda fiyatları, tesisin sahip olduğu konuma, ziyaretçi değerlendirme puanına ve sunduğu hizmete bağlı olarak değişiyor. Yazı başlangıcında da belirttiğim gibi Termini ve çevresinde fiyatlar biraz daha makul seviyelerdeyken Aşk Çeşmesi ve Spagna çevresine yaklaştıkça çok daha artabiliyor.

Ama şehirde, çift kişilik oda için  gecelik orta şeker, merkezi ve temiz bir otel için 75-125 Euro fiyat aralığında bütçe ayırmanız gerekebilir. Tabi bu fiyatlar sezona göre biraz artıp azalabilir. Eğer konaklama bütçenizi yüksek tutabilirseniz 160-170 Euro’dan itibaren çok daha kaliteli ve merkezi oteller bulabilirsiniz.

Vergi: Booking.com vb ortamlardan yapacağınız rezervasyonlara genellikle %10 KDV dahilken gecelik kişi başı 6 Euro şehir vergisi hariç oluyor. Şehir vergisini otelde ödüyorsunuz bu nedenle yanınızda ona göre nakit bulundurmak isteyebilirsiniz.

Kahvaltı: Roma’daki 3, 4, 5 yıldızlı otellerin kahvaltıları bizim damak tadımıza uygun. En azından en basit tesislerde bile haşlanmış yumurta, kızartmış ekmek, reçel vb bulunabiliyor. Eğer konaklama fiyatınıza kahvaltı dahil değilse otellerin kalitelisine göre kişi başı günlük 5-15 Euro arası kahvaltı bedeli ödemenizi istenebilir. Bu nedenle otelinizi kahvaltı dahil şekilde yaparsanız sizin için daha karlı olabilir.

Rezervasyon: Roma’da nerede kalınır rehberimizin en önemli konularından bir tanesi otel rezervasyonu. Büyük hevesle hazırlanıp para harcayacağınız tatilinizin hiçbir aşamasında sorun yaşamak istemezsiniz, hele ki konu otel rezervasyonu olunda. Ben kendi seyahatlerimde otel rezervasyonumu internetin en ünlü ve güvenilir rezervasyon sitesi olan Booking.com üzerinden yapıyorum. Booking.com üzerinden yapacağınız rezervasyonlarda otel ödemenizi dilerseniz otelde yapabilirsiniz. Planlarınızda yaşanabilecek herhangi bir değişimde ise konaklama seçiminize bağlı olarak rezervasyonunuza 24 saat kalana kadar ücretsiz iptal şansınız var. Booking.com’da yer alan tüm Roma otellerine göz atmak için tıklayın.

Roma Otel Tavsiyem: 4★ Augusta Lucilla Palace

Roma otel tavsiyeleri Augusta Lucilla Palace

Roma’da nerede kalınır rehberimdeki ilk otel tavsiyem son Roma seyahatimde konaklayıp çok memnun ayrıldığım 4 yıldızlı Augusta Lucilla Palace. Booking.com’da yaklaşık 5000 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,6 gibi mükemmel bir puana sahip olan tesis, merkez tren istasyonu olan Termini‘ye 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Bu tesisin en büyük artısı da bu zaten, ulaşım ağına oldukça yakın. Havaalanından tren ya da otobüsle Termini’ye gelirseniz merkezde daracık sokaklarda bavullarla oradan oraya sürünmek zorunda kalmadan hemen otelinize giriş yapabilirsiniz. Biz Roma seyahatimizde şehri gezdikten sonra trenle Floransa‘ya geçmeyi planladığımız için tren istasyonu yakınında kalmaya büyük önem gösterdik. Bunun dışında Roma şehir içi ulaşım rehberinde de anlattığımız gibi metro, hop on hop off ve normal belediye otobüslerinin de kalkış noktası yine bu gar.

Roma’daki en iyi fiyat/performans oranına sahip tesislerden olan Augusta Lucilla Palace oteline biz ilkbahar döneminde konakladık ve kahvaltı dahil gecelik 120 Euro gibi bir rakam ödedik. Tabi bu rakam sezona göre çok değişebilir. Mesela Roma’da nerede kalınır yazısını hazırlarken göz attığımda Ocak ayı için aynı otelde 69 Euro gibi rakamlara oda bulabildim. Otelin odaları klasik Roma otel odaları gibi biraz ufak olsa da fiyat performans bakımından da çok güzel bir tesis. Kahvaltısı ise bana göre yeterliydi. Sonuç olarak Roma’ya tekrar gidecek olsam ilk göz atacağım otellerin başında burası gelir. Siz de oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak isterseniz tıklayın.

Roma için diğer otel tavsiyelerim

Roma’da nerede kalınır rehberini hazırlarken sanki ben de ilk kez Roma’ya gidecekmişim gibi şehirde yer alan tüm otelleri belirli kriterlere göre tekrar inceledim ve karşıma çıkan en güzel seçenekleri Roma’da nerede kalınır yazısına eklemeye karar verdim. Her bütçe için farklı otel alternatifleri seçtim. Yani 3 yıldızlı çok ekonomik otellerin yanı sıra kaliteli 4, 5 yıldızlı otellerin bilgisini de vermek istedim. Otellerin ortak özellikleri; merkezi konumda rahat ulaşım sağlayan noktalarda, temiz ve güvenli, çok yüksek ziyaretçi puanına sahip ve güzel fiyat/performans oranlarına sahip olmaları. Yani altta adı geçen oteller binlerce ziyaretçi tarafından tecrübe edilmiş, şehrin en dikkat çeken ve tavsiye edilen tesisleri. Lafı uzatmadan Roma’da nerede kalınır, hangi oteller konaklama için ideal onlara geçelim.

3★ Hotel Impero (Termini)

Roma otel tavsiyesi Hotel Impero

Termini’nin hemen yanı başında yer alan 3 yıldızlı Hotel Impero, Booking.com’da yapılan 6000‘den fazla değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,4 puan almış bir otel. Burası, temiz, ufak ama kaliteli, bir yandan ekonomik ve en önemlisi ulaşım ağına çok yakın konumda konaklamak isteyenler için çok ideal bir tesis. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Infinity Hotel (Centro)

Roma otel tavsiyeleri infinity Hotel

3 yıldız ayarındaki bir diğer otel tavsiyem olan Infinity Hotel, Roma’nın tam kalbinde, İspanyol Merdivenleri başta olmak üzere tüm gezi noktalarına çok yakın konumda yer alıyor. 1000’den fazla değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 9,1 gibi muazzam bir puana sahip olan tesis, özellikle Roma’nın tam kalbinde, kaliteli ama biraz daha ekonomik bir tesis arayanlar için biçilmiş kaftan. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Princeps Boutique Hotel (Monti)

Roma otel tavsiyeleri Princeps Boutique Hotel

Roma’da nerede kalınır yazımda sıradaki tavsiyem, Monti bölgesinde yer alan 3 yıldızlı Princeps Boutique Hotel. Termini istasyonuna yalnızca 400 metre, Kolezyum‘a ise yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer alan tesis 1000+ ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 9,3 gibi olağanüstü bir puana sahip. Hem ulaşım ağına hem de Roma’nın önemli tarihi yapılarına yakın bir konumda, güzel ama bir nebze ekonomik bir tesiste konaklamak isteyenler bu otele göz atabilirler. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Hotel Quirinale (Termini)

Roma otel tavsiyesi Hotel Quirinale

19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veren 4 yıldızlı Hotel Quirinale oteli Termini istasyonu’nun hemen önünde yer alıyor. Repubblica Metro İstasyonu’na 150 metre, Trevi (Aşk) Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri gibi şehrin popüler gezi noktalarına yürüyerek 15 dakika uzaklıktaki bu tesis yaklaşık 6000 değerlendirme sonucu 8,4 puana sahip. Merkezi konumda, kaliteli döşenmiş odalara sahip, bir yandan da bir nebze ekonomik tesis arayanlar bu otele göz atabilirler. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Albergo Ottocento (Spagna)

Roma otel tavsiyeleri Albergo Ottocento

Trevi Çeşmesi‘ne yürüyerek 5 dakika, Barberini Metro İstasyonu’na ise yalnızca 200 metre uzaklıktaki 4 yıldızlı Albergo Ottocento şehrin popüler tesislerinden bir tanesi. Booking.com’da 10 üzerinden 8,5 puana sahip olan tesis hem ulaşım ağına, hem gezilecek yerlere hem de Roma’nın en ünlü alışveriş caddesi olan Via Veneto‘ya yakın. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Rome Times Hotel (Monti)

Roma otel tavsiyesi Rome Times Hotel

Her odası özel olarak tasarlanmış mobilyalar ile döşeli olan 4 yıldızlı Rome Times Hotel, Roma’da nerede kalınır rehberini hazırlarken benim en çok dikkatimi çeken tesislerden bir tanesi. Ulaşım ağının merkezi Termini, Antik Roma’nın simgesi Kolezyum ile Trevi Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri gibi popüler gezi noktalarına kısa bir yürüyüş mesafesinde olan tesis sahip olduğu ziyaretçi puanı ile de dikkat çekiyor. 10 üzerinden 8,8 puana sahip bu 4 yıldızlı otele gezi planı yaparken mutlaka göz atın derim. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Hotel 87 eighty-seven (Centro)

Roma otel tavsiyesi Hotel 87 eighty seven roma

Modern odaları, sauna ve fitness merkezi ile dikkat çeken 4 yıldızlı Hotel 87 eighty-seven oteli, Barberini Metro İstasyonu’na 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Roma’nın en beğenilen noktalarından birinde yer alan tesis 8,5 gibi yüksek bir puana sahip. Eğer yeni, kaliteli ve güzel bir konuma sahip bir otelde konaklamak isterseniz bu tesis tam size göre olabilir. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5★ Hotel Raphael – Relais Châteaux (Centro)

Roma otel tavsiyesi Hotel Raphael Relais Chateaux

Roma’da nerede kalınır yazımda son otel tavsiyem konaklamalarında kaliteden ödün vermeyenlere. 5 yıldızlı Hotel Raphael – Relais Châteaux oteli, şehrin en güzel ve popüler yerlerinden Navona Meydnaı’nın hemen bir sokak ötesinde yer alıyor. Lüks odaları ile dikkat çeken tesisin çatı terasından Pantheon ve Aziz Petrus Bazilikası gibi şehrin ikonik yapılarını seyredebilirsiniz. Eğer şehrin tam merkezinde, muhteşem bir tesiste konaklamak isterseniz bu tesise göz atabilirsiniz. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Roma’da nerede kalınır yazım boyunca Roma seyahatiniz boyunca konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler hakkında bilgileri, dikkat etmeniz konular ve konaklama için birbirinden güzel otel tavsiyelerime yer vermeye çalıştım. verdim. Roma tatiliniz boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm bilgileri; Roma gezi rehberi, Roma gezilecek yerler, Roma’da yapılacak şeyler, Roma ulaşım rehberi ve Roma alışveriş rehberi başlıklı yazılarımda okuyabilirsiniz.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

About the author

tigasan

Leave a Comment

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.