Venedik’te Nerede Kalınır? - Piytu.com : Social Virals And Media Advertising bodrum escort paykasa
Menu

Venedik’te Nerede Kalınır?

170 kanal ve bunları birbirine bağlayan 400 köprüden oluşan Venedik, Dünya’nın en romantik ve popüler şehirlerinden bir tanesi. Tabi Venedik’in bu kadar popüler olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi şehir merkezinin araç trafiğine tamamen kapalı olması ve ulaşımın kanallar arasında hizmet veren vaporetto adındaki deniz otobüsleri ile sağlanıyor olması. Hal böyle olunca bu da Venedik’te nerede kalınır sorusunu çok daha önemli hale sokuyor. Bu nedenle Venedik’te nerede kalınır yazısı boyunca Venedik’te konaklama yapabileceğiniz tüm bölgeler hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra şehir içi ulaşım, otel fiyatları, otel rezervasyonu ile her bütçeye göre şehrin en popüler otelleri hakkında bilgiler paylaşacağım.

Venedik’te nerede kalınır yazısı biraz uzun gelebilir ama bu yazı internette bulabileceğiniz en detaylı ve faydalı olduğuna inandığım kaynaklardan bir tanesi. Bu nedenle yazının tümünü okumanızı tavsiye ederim. Eğer direkt olarak bütçenize uygun bir otel tavsiyesi isterseniz yazının devamındaki otel tavsiyeleri bölümüne geçebilirsiniz. Bu arada Venedik seyahatinizde ihtiyacınız olabilecek bilgileri Venedik gezi rehberi ve Venedik gezilecek yerler başlıklı yazlarımızı okuyabilirsiniz.

Venedik’te nerede kalınır – Venedik’in bölgeleri

Venedik’te konaklama yapabileceğiniz en ideal bölgeler: Şehrin merkezi sayılan San Marco, onun hemen yan komşusu Castello, Büyük Kanal’ın çevresinde yer alan San Polo, Cannaregio ve Santa Croce ile Giudecca.

Venedik'te nerede kalınır
Venedik’te konaklama yapılabilecek tüm önemli bilgileri Venedik’te nerede kalınır görselimizde görebilirsiniz.

Geçmişte Venedik Cumhuriyeti‘nin başkentliği yapmış bu popüler turizm merkezi her yıl yaklaşık 20 milyon turisti ağırlıyor. Ülkemizde düzenlenen İtalya turlarının en gözde duraklarından bir tanesi de Venedik. Yalnız bu noktada çok önemli bir konu karşımıza çıkıyor. Venedik’te konaklama ücretleri diğer Avrupa şehirlerine nazaran çok daha yüksek. Bu nedenle tur firmaları maliyeti düşürmek için misafirlerini Padova ve Mestre başta olmak üzere çevre bölgelerde ağırlıyorlar. Haritada incelerseniz bu bölgelerin aslında merkezden çok çok uzak olduğunu, her sabah ve akşam otelden merkeze ulaşmak için ciddi zaman ve enerji kaybı yaşayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bu nedenle eğer Venedik hayallerinizin şehriyse her yazımda ısrarla belirttiğim gibi seyahat planınızı kendiniz yapın, turlara katılmayın. Bu nedenle ben Venedik’te nerede kalınır yazım boyunca gerçek anlamda merkezde olan bölgelerle ilgili bilgiler paylaşacağım.

venedik'te nerede kalmalı
Venedik’te nerede kalınır yazımız boyunca tanıttığımız tüm bölgelerin konumlarını görselde inceleyebilirsiniz. Mavi rakamlar şehirde gezilecek yerlerin konumlarını gösteriyor. Resimde de görebileceğiniz üzere şehirde gezip görülecek yerlerin büyük çoğunluğu San Marco ve çevresinde konumlanmış durumda. Büyütmek için görsele tıklayabilirsiniz.

Venedik’te konaklama yapılabilecek 7 bölge var. Bunlar: San Marco, Castello, San Polo, Santa Croce, Cannaregio, Dorsoduro ve Giudecca. Bölgelerin 6 tanesi Venedik’te, 1 tanesi ise bunların hemen karşısında yer alıyor. Her birinin kendine göre tarihi ve havası olan “Sestiere” adı verilen bölgelerin 4 tanesi şehrin en önemli noktası olan Büyük Kanal‘ın çevresinde yer alıyor. Bunlar dışında bir de Mestre adında, merkez dışında, ana kara tarafında bir bölge var. Venedik’te nerede kalınır yazısında kısaca bu bölge ile de ilgili bilgiler vereceğim. Bunlar dışında otelinizin konumunu belirlerken mutlaka yazı devamındaki “Venedik’te şehir içi ulaşımı” bölümünde bahsettiğim konulara dikkat edin.

1. San Marco

venedik'te nerede kalınır San marco

Venedik’te nerede kalınır rehberimizde ilk bölge tavsiyem şehrin kalbi kabul edilen San Marco. Venedik’in tam merkezinde yer alan San Marco, Venedik gezilecek yerler yazımızdaki birçok önemli yapıyı sınırları içinde barındırıyor. San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Dükler Sarayı, Aziz Mark’ın Çan Kulesi ve Ahlar Köprüsü bölgedeki önemli gezi noktaların sadece bazıları. Tabi şehrin tam merkezinde konaklamanın en büyük artısı ulaşım konusunda olacaktır. Şehirde gezip görülecek birçok yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Bunun dışında yakınlarda yer alan vaporetto durakları ile tren istasyonuna ulaşabilir, şehir içinde gezebilir ya da Murano ve Burano Adaları’na giden deniz otobüslerine binebilirsiniz. Hemen yakındaki San Zaccaria durağından kalkan botlarla havaalanına kolayca ulaşabilirsiniz.

Tabi en güzel yerinde konaklamanın da kendine göre çeşitli dezavantajları oluyor. Venedik’in merkezinde konaklamanın en önemli etkisi otel fiyatlarına oluyor. Bu bölgedeki fiyatlar diğer noktalara göre biraz daha yüksek. Şehrin en pahalı otelleri genelde burada. San Marco çok turistik olduğu için bölgedeki kafe, restoranlar da turistik ve normalden daha pahalı. Bölgenin ikinci olumsuz özelliği çok kalabalık olması. Eğer sessiz, sakin bir yer tercih ediyorsanız diğer bölgelere bakabilirsiniz.

Özetle San Marco bana göre Venedik’te nerede kalınır diyenler için ilk tavsiye edeceğim yer. Her ne kadar bölgedeki otel fiyatları yüksek olsa da, bölge kalabalık olsa da şehrin tam kalbinde konaklıyor olmak çok güzel bir duygu. Ben son Venedik seyahatimde meydana 5 dk uzaklıkta bir otelde kaldım. Yorulduğumuzda otele geçip biraz dinlenip çıktık. Turistlerin bölgeden uzaklaştığı gece saatlerinde otelden çıktık yürüyüş yaptık. Özetle kırk yılda bir çıkılacak seyahat için konaklama bütçenizde biraz daha fedakarlık edin ve bu bölgedeki otellerden birini seçmeye çalışın.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 2★ Hotel Serenissima, 3★ Hotel Violino d’Oro, 3★ Hotel Montecarlo, 4★ Hotel Saturnia International, 4★ Monaco Grand Canalve 5★ Baglioni Hotel Luna

2. Castello

venedik Castello otel tavsiyesi

San Marco’nu doğusunda yer alan Castello, tarihi sokakları ve 1200’lü yıllardan kalma tarihi binaları ile Sestiere’nin en büyük bölgesi. San Marco Meydanı‘na yakınlığı ile dikkat çeken Castello, yerli halk ile iç içe olmak isteyenler için güzel bir seçenek çünkü burası Venediklilerin en çok yaşadığı yerlerden. Bölgede yer alan Venedik Tersanesi ile Deniz Tarihi Müzesi, şehirde gezip görülmesi gereken yerlerden bazıları. San Marco ve Cannaregio bölgelerine sınırı olan Castello şehirdeki birçok yere de yürüme mesafesinde yer alıyor. Yalnız bölgenin doğu tarafında kalan tesisleri seçmemeye özen gösterin çünkü bu noktadan merkeze gitmek için daha uzun süre yürümeniz gerekebilir.

5 yıldızlı birçok tesisin yer aldığı Castello, San Marco’dan sonra Venedik’te nerede kalınır listemizdeki en popüler 2. yer. Burada konaklarsanız şehir içindeki yerlere kolayca gidebileceğiniz gibi Murano ve Burano adalarına da bölgeden kalkan feribotlar ile ulaşabilirsiniz. Eğer merkeze yakın, yerli halkla iç içe ve bir nebze daha sakin bir yerde konaklamak isterseniz Castello güzel bir seçenek.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Hotel Paganelli, 3★ Hotel Fontana, 4★ Hotel Colombina, 4★ Savoia Jolanda, 5★ Hotel Danieli, a Luxury Collection Hotel.

3. San Polo

venedik'te nerede kalınır San Polo

Şehrin en canlı ve turistik yerlerinden olan San Polo, Büyük Kanal eğrisi içinde yer alıyor. Venedik’in simge yapılarından Rialto Köprüsü başta olmak üzere Santa Maria dei Frari Kilisesi ve Campo San Polo Meydanı gibi birçok önemli gezi noktasını sınırlarında barındırıyor. Sestiere’nin en küçüğü olarak bilinen bölge San Marco’ya göre daha sessiz sakin olsa da Venedik’in en iyi restoranlarına yakın bir konumda bulunuyor. Özellikle San Polo, San Marco’dan sonra Venedik’in en büyük meydanı olma özelliğine sahip. Eğer tercihiniz Büyük Kanal çevresinde yer alan otellerden birinde konaklamaksa San Polo size uygun bir bölge.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Antica Locanda Sturion Residenza d’Epoca, 3★ Sogno di Giulietta e Romeo, 4★ Hotel L’Orologio, 4★ Palazzetto Madonna.

4. Santa Croce

venedik'te nerede kalınır Santa Croce

Venedik’te nerede kalınır rehberimizde sıradaki bölge, özellikle ulaşım ağına yakınlığı ile dikkat çeken Santa Croce. Venedik’in batısında yer alan bölge, ana otobüs duraklarının kalktığı Piazzale Roma Meydanı’nı sınırları içinde barındırıyor. (Otobüs durakları Mestre vb yerlere ulaşımda işinize yarayabilir, yoksa merkeze otobüsle gitme şansınız zaten yok.) Santa Lucia Tren İstasyonu‘nu ise bölgeye çok kısa bir yürüyüş mesafesinde. San Marco gibi yerlerdeki lüks bu bölgede olmasa da daha ekonomik tesislerde, sessiz sakin bir tatil planlıyorsanız Santa Croce’de kalmayı düşünebilirsiniz. Tabi bölgenin en olumsuz yanı şehrin en az turistik bölgesinin burası olması. Her ne kadar çevrede kanal manzaralı oteller, restoranlar ve kafeler olsa da burada konaklarsanız zamanınızın büyük kısmını merkezdeki turistik yerlere gitmek için harcayabilirsiniz. Tabi vaporetto ücretlerinin de çok yüksek olduğu belirtmekte fayda var. Kısaca turistik yerlere biraz uzak ama ekonomik tesislerin olduğu bir bölge.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Hotel Antiche Figure, 3★ Hotel Olimpia Venezia, 4★ Hotel Papadopoli Venezia – MGallery by Sofitel, 4★ Hotel Santa Chiara Residenza Parisi, 5★ Palazzo Venart Luxury Hotel.

5. Cannaregio

venedik Cannaregio nerede kalınır

Avrupa’nın en eskilerinden olan Yahudi Gettosunun yer aldığı Cannaregio aynı zamanda Venedik nüfusunun 1/3’ünü de sınırları içinde barındırıyor. Şehrin tarihi bölgelerinden olan Canaregio her ne kadar Büyük Kanal kıyısında yer alsa da diğer bölgelere göre sessiz sakin bir yer. Burası merkeze her ne kadar uzak olsa da bölgede yer alan Santa Lucia Tren İstasyonu‘nun dolayı ayrı bir öneme sahip. Eğer siz de benim son seyahatimde yaptığım gibi İtalya içi başka bir şehirden trenle Venedik’e ulaşacaksanız merkezdeki varış noktası burası olacak. Buranın en olumsuz yanı merkeze uzak olması olsa da yine de Venedik gezilecek yerler listemizdeki önemli duraklardan Ca d’oro Sarayı, Santa Maria dei Miracoli ve Madonna dell Orto burada yer alıyor. Ayrıca Venedik’teki ucuz otel ve hostellerin bir kısmı bu bölgede yer alıyor. Her ne kadar merkeze ulaşım yürüyerek çok zor olsa da bu bölgeden kalkan 12 numaralı deniz otobüslerine binerek Burano ve Murano Adalarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Akşamları sokakların tenhalaştığı bu yer, turist kalabalığından uzak, tarihi yapılar arasında biraz daha yereller gibi yaşamak isteyenler için tercih edilebilecek bir bölge.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Arcadia Boutique Hotel, 3★ Hotel Abbazia, 4★ Venice Times Hotel, 4★ Pesaro Palace, 5★ Ca’ Sagredo Hotel.

6. Dorsoduro

venedik Dorsoduro otel fiyatları

Venedik’te nerede kalınır rehberimizde tanıtacağım sıradaki yer San Marco’nun karşı kıyısında yer alan Dorsoduro. Akademia ve Peggy Guggenheim Koleksiyonu gibi şehrin en önemli sanat galerileri ile tarihi yapılarına ev sahipliği yapan Dorsoduro, Büyük Kanal‘a yürüyerek 10 dakika uzaklıkta yer alıyor. Santa Maria della Salute Bazilikası gibi ikonik yapıların bulunduğu bölge her ne kadar ilgi çekici ara sokakları ile öne çıksa da Dorsoduro’nun en önemli özelliği Venedik gece hayatının en hareketli yaşandığı noktalarında başında geliyor olması. Özellikle Campo Santa Margherita meydanının çevresi eğlencenin kalbini oluşturuyor. Genelde öğrencilerin ve genç gezginlerin takıldığı bölgenin olumsuz yanı ise yer yer kalabalık ve bazı yerlerin hareketli gece hayatından dolayı biraz gürültülü olması. Yine Venedik’te uygun fiyatlı restoranların olduğu, merkeze yakın, gece hayatının hareketli bir bölgede konaklamak isterseniz buradaki otelleri inceleyebilirsiniz.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: 3★ Hotel Ca’ Nobile Corner, 3★ Hotel Agli Alboretti, 5★ Sina Centurion Palace.

7. Giudecca

Giudecca venedik otel fiyatları

Ana karanın karşı kıyısında bulunan Giudecca, ince uzun bir ada. Zenginlerin yaşadığı bölge olarak öne çıkan bu yer kalabalıktan hoşlanmayıp ama turistik bölgelere yakın bir yerde kalmak isteyenler için güzel bir seçenek. Çünkü buradan bineceğiniz bir vaporetto ile San Marco’ya 10 dakikada ulaşabilirsiniz. Şehrin güneyinde yer alan bu bölgenin en güzel özelliği eşsiz bir Venedik manzarasına sahip oluşu. Sahip olduğu en önemli olumsuzluk ise ana karaya herhangi bir köprü ile bağlanmıyor oluşu. Yani burada konaklarsanız Venedik genelinde gitmek isteyeceğiniz herhangi bir yer için illa ki vaporettolara binmeniz hatta zaman zaman aktarma yapmanız gerekli. Bu da ulaşım için ekstra para harcamanız anlamına geliyor. Ayrıca gün bitiminde otelinize dönerken karanlıkta deniz otobüsüne binmeniz gerekiyor. Yine de Venedik manzarasına karşın biraz sessiz sakin bir bölgede konaklamak isteyenler için belki uygun bir yer olabilir.

Bu bölgedeki otel tavsiyelerim: Generator Venice, 3★ Hotel Giudecca Venezia, 5★ Hilton Molino Stucky Venice.

8. Mestre ve Diğer Bölgeler

venedik konaklama bölgeleri
Görselde de görebileceğiniz üzere Mestre ve adı geçen yerler aslında Venedik merkeze uzak mesafede yer alıyor.

Venedik’te nerede kalınır yazısı boyunca şehir merkezinde konaklama yapılacak tüm bölgelerle ilgili detaylı bilgiler versem de ilave olarak bu bölümü de eklemek istedim. Yazı başında da belirttiğim gibi ülkemizden buraya düzenlenen turların büyük bölümü şehir merkezinin dışındaki otellerde konaklama yaptırılıyor. Mestre, Padova, Noventa di Piava, Quarto d’ Altino, Lido di Jesolo, Treviso bu bölgelerden bazıları.

Bu yerler içinde en dikkat çeken yer olan Mestre, merkeze en yakın olanı. Venedik’in köprü ve demiryolu ile ana karaya bağlı olduğu en yakın yer olan Mestre, merkeze göre çok daha ekonomik otellere sahip. Bu bölgeden otobüs, tramvay ve tren ile merkezdeki Piazzale Roma’ya ulaşabilirsiniz. Yine de benim tavsiyem Venedik gibi olağanüstü bir yere gidecekseniz bir tık düşük otelde kalın ama yine de merkezde kalın. Kapıdan adımınızı dışarıya attığınız an kendinizi kanallar arasında bulmak çok farklı bir duygu.

Venedik’te Şehir İçi Ulaşım

venedik'te nerede kalınır, şehir içi ulaşım
Vaporetto, Venedik

Yüzlerce ada ve köprüden oluşan Venedik’te ulaşım belki de Venedik’te nerede kalınır yazımızın en önemli konularından bir tanesi çünkü burası normal Avrupa şehirlerine göre çok farklı bir yapıya sahip. Avrupa’nın motorlu araç trafiğine kapalı belki de tek şehri olan Venedik’te kanallar arasında ulaşım vaporetto adı verilen deniz otobüsleri ile deniz taksileri ile sağlanıyor. Büyük Kanal başta olmak üzere San Marco gibi turistik noktalara yakın bir çok yerde vaporetto durakları var. Deniz otobüslerinin gitmediği yerlere gitmek içinse maalesef sürekli yürümeniz gerekiyor. Havanın güzel olduğu aylarda kanallar arasında yürümek her ne kadar masalsı bir durum gibi olsa da otele gelip giderken taşlı yollarla bavul sürüklemek zaman zaman eziyete dönülebilir. Bu nedenle otelinizin konumu kadar vaporetto durağına yakınlık da çok ama çok önemli bir konu.

Hatta vaporettolar ile sürekli aktarma ile uğraşmamak için otelinizi Büyük Kanal, Guidecca ya da San Marco gibi yerlerde ayırabilirsiniz. Son olarak, vaporetto fiyatları oldukça yüksek olabiliyor. Bu nedenle bence bu biletlere ödeyeceğinize biraz daha üstüne koyun güzel ve merkezi bir tesiste konaklayın. (Şehir içi ulaşımla ilgili genel bilgileri Venedik Şehir İçi Ulaşım Rehberi başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.)

Venedik Otel Fiyatları ve Rezervasyon

venedik'te konaklama otel fiyatları

Gönül isterdi ki Venedik için çok ucuz bir yer diyelim ama maalesef Venedik konaklama konusunda Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden birisi, hatta benim şu ana kadar gezip gördüklerim arasında en pahalı olanı belki de. Mestre gibi lagün dışında kalan bölgelerde otel fiyatları merkeze göre oldukça uygun olsa da lagün içindeki oteller biraz pahalı. Yine de biraz araştırma biraz da erken rezervasyon gibi kurallara dikkat ederek, indirimleri kovalayarak uygun fiyatlara şehirde konaklama yapmak mümkün.

Özet olarak merkezdeki orta şeker tesislerin çift kişilik oda fiyatları gecelik 150-250 Euro arasında değişebiliyor. Venedik’teki otel fiyatlarına %10‘luk KDV dahilken kişi başı gecelik 3,50 Euro şehir vergisi dahil değil. Bu ekstra tutarı otelde check in anında ödüyorsunuz. Tabi bu fiyat yaz sezonu için. Fiyatların ölü olduğu kış sezonunda bu fiyatların yarısına hatta 3’te birine konaklama yapma şansınız var.

Venedik merkezinde yer alan otellerin büyük çoğunluğu eski tip Venedik binaları içinde yer alıyor. Fiyatlara kahvaltı çoğunlukla dahil olsa da kahvaltılar genellikle zayıf oluyor. Otel fiyatları ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer konu otel odanızın sahip olduğu manzara. Venedik’i bu kadar popüler yapan en önemli etkenlerden biri kanal mazaraları. Oteliniz her ne kadar kanal kıyısında olsa da standart odalar alakasız manzaralara sahip olabilir. Eğer odanızın kanal manzaralı olmasını istiyorsanız otel odası seçimini yaparken “Kanal Manzaralı Oda” vb uyarıları dikkate alın. Tabi bu odaların fiyatları standart odalara göre bir tık daha pahalı olabilir.

Venedik otel rezervasyonunuzu internetin en güvenilir ve popüler sitelerinden olan Booking.com üzerinden yaptırabilirsiniz. Benim de kendi seyahatlerimde sıkça kullandığım Booking.com, rezervasyon ücreti ödemeden, seçeceğiniz otele bağlı olarak ücretsiz rezervasyon iptal seçeneğinizin olduğu, hatta konaklama ücretini otele vardığınızda ödeyebileceğiniz bir site.

Venedik Otel Deneyimim: 3★ Hotel Fontana

Venedik otel tavsiyeleri Hotel Fontana

Venedik’te nerede kalınır yazımızda sıra otel tavsiyelerinde. Ben son Venedik gezimde ailemle birlikte San Marco Meydanı‘nın hemen birkaç dakika uzağında yer alan 3 yıldızlı Hotel Fontana adlı tesiste kaldım. Venedik seyahatini anne ve babamla birlikte yaptığım için seçim yapacağım otelin konumuna çok özen gösterdim. Otel odaları ve imkanları orta şeker olsa bile konumunun mükemmel olması benim için en önemli kriterdi. Araştırmalarım neticesinde Booking.com’da 10 üzerinden 8,6 gibi yüksek ziyaretçi değerlendirme puanı almış Hotel Fontana‘da karar kıldım.

Tarihi bir Venedik binasında hizmet veren otel ufak bir aile işletmesi. Venedik’in en iyi konumlarından birine sahip olan tesisten yürüyerek şehrin en turistik ve merkezi noktası olan San Marco Meydanı‘na 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Ayrıca otelin hemen yakınında yer alan San Zaccaria vaporetto (deniz otobüsü) durağı sayesinde Venedik ve çevresinde dileğiniz her yere çok kolay ulaşabilirsiniz. Venedik tren istasyonunda ya da yakınında indikten sonra su dolmuşları ile bu tesise çok kolay ulaşabilirsiniz. Benzer şekilde havaalanı ulaşımı da bu iskelelerden aypılıyor. Başta da belirttiğim gibi otelin sahip olduğu imkanlar kısıtlı olsa da konumu mükemmel.

Biz oteli seyahatimize 1 ay kala ayarlamıştık bu nedenle sezonda gecelik çift kişilik oda için 230 Euro ödemiştik. Venedik’te nerede kalınır yazısını hazırlarken aynı oda Ocak ayı sonu için indirimle 89 Euro iken yaz dönemi için indirimsiz 250 Euro gibi rakamlara satılıyordu. Yapılan indirimleri yakalarsanız bu tesiste çok uygun fiyatlara kalabilirsiniz. Rakamlar diğer Avrupa şehirlerine göre yüksek kalsa da Venedik için normal sayılır. Üstelik otelin kapısından dışarı adım attığınız an kendinizi eşsiz Venedik kanalları arasında bulmak gerçekten çok güzel bir duygu. Benim tavsiyem seyahat bütçenizde konaklama biraz daha fazla pay ayırın ve bu otel ya da benzer konuma sahip bir otelde konaklayın. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Venedik için diğer otel tavsiyelerim

Venedik’te nerede kalınır rehberini hazırlarken sanki ben de ilk kez Venedik’e gidecekmiş gibi şehirde yer alan tüm otelleri belirli kriterlere göre inceledim. Sadece San Marco bölgesinde yer alan otellere bağlı kalmadan tüm otelleri konum, fiyat, ziyaretçi değerlendirmesi gibi kriterlere göre analiz ettim ve her fiyat ve kalite aralığından şehrin en dikkat çeken ve tercih edilen otellerini Venedik’te nerede kalınır rehberine eklemeye karar verdim. Alta adı geçen oteller binlerce ziyaretçi tarafından çok yüksek puanlar ile değerlendirilmiş tesisler.

3★ Hotel Violino d’Oro

Venedik otel tavsiyesi Hotel Violino d Oro

San Marco bölgesinde, 18. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren 3 yıldızlı Hotel Violino d’Oro Booking.com’da yaklaşık 2000 ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 8,7 gibi güzel bir puana sahip. San Marco Meydanı’na 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alan bu tesisten şehirde gezip görülecek çoğu yere kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer şehir merkezinde, 3 yıldızlı bir tesiste konaklamak isterseniz bu otele göz atabilirsiniz. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Hotel Olimpia Venezia

Venedik otel tavsiyesi Hotel Olimpia Venezia

10 üzerinden 9,1 gibi muazzam bir ziyaretçi değerlendirme puanına sahip olan Hotel Olimpia Venezia , Santa Croce bölgesinde, Santa Lucia Tren İstasyonu’na yürüyerek 10 dakika uzaklıkta bulunan güzel bir 3 yıldızlı otel. Geçmişi 16. yüzyıla uzanan bir binada, 18. yüzyıl Venedik tarzı mobilyalarla döşenmiş odalara sahip olan olan sakin bir tatil isteyen gezginler için güzel bir seçenek olabilir. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

3★ Hotel Montecarlo

Venedik otel tavsiyeleri Hotel Montecarlo

Venedik’te nerede kalınır yazısında sıradaki 3. otel yıldızlı otel tavsiyem San Marco Meydanı’na birkaç adım uzaklıkta yer alan Hotel Montecarlo oteli. 17. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren tesisin odaları Venedik tarzı dekore edilmiş. Venedik’te gezip görülecek çoğu önemli yere kısa bir yürüyüş mesafesinde yer alan bu otel, merkezde, çok pahalı olmayan bir otelde konaklamak isteyenler için ideal bir tesis. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Hotel L’Orologio

Venedik otel tavsiyeleri Hotel L Orologio

Venedik’in en önemli bölgelerinden Büyük Kanal çevresinde, Rialto Köprüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan 4 yıldızlı Hotel L’Orologio oteli, 1000 üzeri ziyaretçi değerlendirmesi sonucunda 10 üzerinden 9,3 gibi çok güzel bir puana sahip. Parke zeminlerle döşenmiş şık odalara sahip tesisten yürüyerek birçok önemli yere gitmek mümkün. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Hotel Saturnia International

venedik'te nerede kalınır Hotel Saturnia International

San Marco Meydanı’na 200 metre mesafede yer alan ve 8,9 gibi yüksek bir puana sahip 4 yıldızlı Hotel Saturnia International otelinin geçmişi 1908 yılına dayanıyor. Tipik bir Venedik restoranın da bünyesinde hizmet verdiği otelden yürüyerek her yere ulaşabilirsiniz. Merkezde, kaliteli bir otelde kalmak isteseniz Hotel Saturnia çok güzel bir seçenek. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Pesaro Palace

Pesaro Palace venedik konaklama

15. yüzyıldan kalma bir binada hizmet veren 4 yıldızlı Pesaro Palace oteli Cannaregio bölgesinde, Büyük Kanal’ın hemen kenarında yer alıyor. Klasik mobilyalar ve Murano cam avizelerle dekore edilmiş bu güzel tesis 2000’den fazla ziyaretçi değerlendirme sonucunda 10 üzerinden 8,7 gibi güzel bir puana sahip. Ca’ d’Oro su otobüsü durağının yanında yer alan tesis ulaşım konusunda ziyaretçilerine avantaj sağlayacak bir konumda yer alıyor. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

4★ Monaco Grand Canal

venedik'te nerede kalınır Monaco Grand Canal

Venedik’te nerede kalınır yazımızdaki bir diğer 4 yıldızlı tesis olan Monaco Grand Canal, San Marco Meydanı’na yalnızca 100 metre uzaklıkta yer alıyor. Otelin hemen yanı başında yer alan vaporetto durağı, hem şehir içi hem de havaalanı ulaşımı konusunda çok işinize yarayabilir. Antik mobilyalar ile modern olanakların birleştirilerek tasarımının yapıldığı bu güzel tesis müzeler, tarih ve romantizm ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

5★ Baglioni Hotel Luna – The Leading Hotels of the World

Venedik otel tavsiyeleri Baglioni Hotel Luna

Eğer Venedik tatilinizde kaliteli, 5 yıldızlı bir tesiste konaklamak isterseniz 8,8 puana sahip Baglioni Hotel Luna oteli çok güzel bir seçenek. San Marco Meydanı’nda yer alan otelin geniş odaları antika mobilyalar ve Murano cam avizeler ile birlikte güzel bir şekilde dekore edilmiş. Bazı suitlerin lagün manzaralı olduğu bu güzel tesis, şehrin tam merkezinde, ulaşım ağına yakın, kaliteli bir tesiste konaklamak isteyenler için çok güzel bir seçenek. Oteli incelemek ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

Venedik’te nerede kalınır yazısı boyunca Venedik’te konaklama ile ilgili tüm bilgileri anlatmaya çalıştım. Tavsiye ettiğim oteller çok yüksek puana sahip, merkezi oteller. Dilerseniz gezi öncesinde bu otellere göz atabilirsiniz. Venedik ile ilgili diğer tüm bilgileri Venedik gezi rehberi ve Venedik gezilecek yerler yazılarımda bulabilirsiniz.

Uygun Uçak ve Otobus Biletleri
Balayı Turları

Leave your vote

0 points
Upvote Downvote
[Total: 1    Average: 5/5]

Categories:   Gezi Rehberi

Comments

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.